Darmowe strony internetowe - wszystko jest możliwe.

darmowe strony internetowe

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy myślący o rozwoju lub utrzymaniu własnego biznesu, poszukują rozwiązań umożliwiających im dotarcie do Klienta w sieci. Nic dziwnego że wielu z nich coraz częściej rozważa stworzenie strony internetowej we własnym zakresie. Przed podjęciem decyzji, warto dowiedzieć się jakie wyzwania stoją przed każdym kto zdecyduje się na stworzenie własnej strony.

Spis treści:

Co to jest darmowa strona. Jak stworzyć stronę internetową. Na co zwrócić uwagę. Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz. Dla kogo jest darmowa strona www.

Co to jest darmowa strona.

Strona internetowa stworzona za darmo to taka – którą stworzysz sam, własnymi siłami, bez pomocy specjalistów i bez profesjonalnego zalecza programistycznego. Wykonanie takiej strony odbywa się zazwyczaj za pomocą darmowych programów i systemów, które umożliwiają zbudowanie od postaw witryny dla własnych potrzeb.

Drugim popularnym sposobem jest stworzenie strony w oparciu o podstawowy język HTML. Istnieje kilka darmowych lub płatnych ale niedrogich programów, które ułatwiają „pisanie”. Najpopularniejsze z nich to Sublime Text, Editplus lub Notepad++, które bardzo do tego polecamy. Warto zapoznać się z kilkoma edytorami html, przed rozpoczęciem pracy, tak aby była ona możliwe najwygodniejsza.

Jak stworzyć stronę internetową.

Tworzenie zacznij od analizy potrzeb własnego biznesu, dzięki czemu strona stanie się przydatnym narzędziem pozyskującym klientów a nie kolejna wizytówką z numerem telefonu, których w Internecie jest zbyt wiele.

Przygotuj czystą kartkę, i odpowiedz sam na kilka pytań – kto jest moim klientem, czego oczekuje od mojej firmy, jakie informacje powinny znajdować się na stronie. Dzięki tym informacjom będziesz w stanie przygotować szkic projektu, uwzględniający najważniejsze elementy witryny.

Postaw się na miejscu swojego klienta i zastanów się co powinny być najbardziej a co najmniej widocznym elementem na stronie. Dzięki temu strona internetowa będzie praktyczna i przejrzysta dla odwiedzających.

Opanuj jezyk html i projektuj strony samodzielnie.

Na co zwrócić uwagę.

Powolne wczytywanie witryny. Właściwe parametry serwera to jeden z ważniejszych elementów, który wpływa na współczynnik odrzuceń i długość czasu sprzężonego na witrynie przez odwiedzających. Ma to ogromny wpływ na wyniki wyszukiwania i widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach. Serwer powinien gwarantować szybką reakcję na zapytania, dzięki czemu Twoja strona internetowa znajdzie się wyżej w pozycji google i dotrze do większej ilości klientów.

Reklamy na stronie. Niektóre darmowe konfiguratory stron, zamieszają obowiązkowe reklamy w treści witryny. Wybierając program, upewnij się że nie będzie to konieczne, ponieważ występowanie reklam innych firm, na Twojej stronie na pewno znacząco wpłynie na Twoją wiarygodność i ocenę. Czy wyobrażasz sobie żeby w gabinecie dentystycznym, wisiał baner z numerem telefonu innego dentysty z dopiskiem „taniej o 20% niż tutaj”?

Odpowiednia domena. Prawidłowa domena może ułatwić lub utrudnić znalezienie Twojej Firmy w Internecie. Niektóre darmowe adresy zwyczajnie nie wyglądają dobrze. Rozszerzenie domeny powinno być jak najkrótsze, dlatego upewnij się że będziesz miał możliwość udostępnienia strony pod zwykłym adresem np. twojafirma.pl zamiast twojafirma.darmowekreatorystron2021.pl

Zgodność z zasadami SEO. Chcesz pozyskiwać więcej klientów? Upewnij się że darmowy konfigurator zagwarantuje Ci możliwość podejmowania działań związanych z pozycjonowaniem strony bez dodatkowych opłat. Prawidłowe pozycjonowanie stron pozwala na dotarcie do większej ilości klientów, bez dopłacania za reklamy – dlatego działania SEO są czynnością, która musi być wykonywana na bieżąco na każdej stronie.

Możliwość tworzenia kopii zapasowej. Zabezpieczenie danych jest bardzo istotne, dlatego należy cyklicznie generować kopie zapasowe strony internetowej, tak aby w razie awarii darmowego serwera, można było w możliwie najszybszym czasie przewrócić dotychczasowy wygląd strony. Sprawdź czy darmowy konfigurator nie pobiera dodatkowych zbyt dużych opłat za przywrócenie kopii zapasowej.

Ograniczone możliwości edytowania. Czasami okazuje się że droga od pomysłu do realizacji jest długa, a staje się ona jeszcze dłuższa gdy niektóre elementy nie są możliwe do wprowadzenia, przez wąski zakres możliwości danego edytora. Wybierając darmowe kreatory stron internetowych, zdecyduj się na taki, który pozwoli stworzyć Ci projekt, jaki będzie taki jak potrzebujesz – a nie taki jaki jest możliwy.

Spójna grafika. Wciąż kupujemy oczami, pamiętaj o tym dostosowując format i rodzaj czcionki, kolorystykę strony głównej i ułożenie poszczególnych segmentów strony. Strony internetowe ze spójna grafiką osiągają lepsze efekty i są chętniej przeglądane przez internautów.

Dostosowanie do wszystkich rodzajów ekranu. Pamiętaj o zasadzie moblie first. Czyli o stworzeniu strony internetowej dostępnej również na telefon. To właśnie tam według danych ze Statcounter, aż 53% użytkowników, przegląda strony internetowe.

Dowiedz się czego oczekuja Twoi klienci, zanim rozpoczniesz prace.

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz.

Internet to miejsce ciągłych i szybkich zmian. Stwórz stronę, która będzie odpowiadała aktualnym standardom na rynku technologicznym. Pamiętaj o wyborze programów w najnowszych i aktualnych wersjach. Jaka wiedza w podstawowym zakresie będzie Ci potrzebna?

Dobra strona internetowa to taka, która została zbudowana w oparciu o aktualne standardy SEO, dlatego zanim zaczniesz, zapoznaj się informacjami podawanymi przez na stronie dla developerów przygotowanej przez firmę Google.

Zaczerpnij odrobinę wiedzy na temat serwerów, hostingu, rejestracji domen i wdrożeń certyfikatów SSL odpowiadających za szyfrowanie danych.

Prawo w Internecie – zadbaj o prawidłowe regulaminy, zasady przetwarzania danych i zgodność z RODO, tak żeby móc kontrolować te tematy w sposób właściwy.

Podstawy grafiki internetowej – dowiedz się w jakim formacie zamieszczać obrazy na stronie oraz jak dobrać jej kolorystykę, żeby była ona możliwie najprzyjemniejsza do przeglądania przez odwiedzających.

Podstawy HTML – w Internecie jest mnóstwo darmowych kursów, dzięki którym opanujesz język HTML w takim stopniu, żeby samodzielnie stworzyć stronę.

Dla kogo jest darmowa strona www.

Darmowe strony to temat, który przyciąga zwłaszcza młode osoby dysponujące niewielkim budżetem na rozwój własnej firmy. Osoby takie mają niejednokrotnie większą ilością wolnego czasu. Po darmowe rozwiązania sięgają bardzo często różnego rodzaju organizacje non profit, amatorskie kluby sportowe lub hobbistyczne, dla których darmowa strona internetowa to idealne rozwiązanie – ponieważ osoby lub instytucje tego rodzaju nie musza skupiać się na zarabianiu i pozyskiwaniu nowych klientów.

Stworzenie strony we własnym zakresie w oparciu o darmowe konfiguratory, może zająć sporo czasu, dlatego zalecamy, aby w firmie była osoba, która będzie mogła poświęcać czas na doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy – tak żeby strona funkcjonowała zgodnie z bieżącymi standardami. Dzięki temu będzie ona narzędziem pozyskującym klientów a nie tylko kolejna wizytówka w sieci.

To Cię zainteresuje

Budowanie przewagi w internecie
Strony internetowe
3 powody, dla których Twoja konkurencja jest w sieci.

Dzisiaj zdecydowana większość firm posiada własne strony internetowe.

Przniesienie firmy do internetu pozwoli przetrwac trudne czasy.
Strony internetowe
Bądź tam gdzie są Twoi klienci.

Kiedy ostatnio szukałeś nr telefonu do fryzjera w książce telefonicznej?

darmowe strony internetowe
Strony internetowe
Darmowe strony internetowe - wszystko jest możliwe.

Przed podjęciem decyzji, warto dowiedzieć się jakie wyzwania stoją przed każdym kto zdecyduje się na stworzenie własnej strony.

Zacznijmy od rozmowy

Porozmawiajmy o tym, jak przenieść Twój biznes bliżej Twoich Klientów.

JEŚLI WOLISZ NAPISAĆ

tomasz@codeideas.pl

GDY JEDNAK WOLISZ POROZMAWIAĆ

+48 695 329 502