Biznes w każdym wymiarze - responsywne strony Internetowe

Zanim smartfony i urządzenia mobilne zagościły na stałe w naszym codziennym życiu, do przeglądania sieci, używaliśmy wyłącznie komputerów. Różnice w rozdzielczościach monitorów były wówczas bardzo niewielkie, co pozwalało na tworzenie stron, na podstawie siatki, o ustandaryzowanych szerokościach.

 

Spis treści

Strony internetowe nowej generacji.

Co to jest responsywność?

Co oznacza skrót RWD?

Dlaczego responsywne strony internetowe to konieczność?

Lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych.

Twoja witryna może zostać ukarna banem

Wzrost ruchu organicznego na stronie.

Strony internetowe nowej generacji.

Pojawienie się dostępu do Internetu na urządzeniach mobilnych przyniosło ze sobą konieczność dostosowania dla tych potrzeb witryn. Responsywne projektowanie ma za zadanie zapewnić optymalną wizualizację oraz interakcję za pośrednictwem szerokiej gamy urządzeń, od monitora komputera stacjonarnego, po telefony komórkowe i tablety.

Co to jest responsywność?

Internetowa strona responsywna, potrafi ustalić jakiego rodzaju ekran, wykorzystywany jest do jej przeglądania. Dzięki temu samodzielnie dostosowuje swój kształt i układ do rozmiarów urządzenia końcowego. Technologia ta pozwala na uzyskanie intuicyjnego i wygodnego dla użytkownika wyglądu strony www. 

Innymi słowy, responsywną stronę internetową możemy sobie wyobrazić jako ubranie, które przybiera inny wygląd, w zależności od osoby, która ją nosi. Otóż w ten sam sposób strona responsywna jest w stanie idealnie dostosować się do ekranów urządzeń, na których jest wyświetlana.

Co oznacza skrót RWD?

RWD - czyli „Responsive Web Design” to sposób tworzenia stron www tak aby prawidłowo wyświetlała się na wszystkich urządzeniach. Wymagania dzisiejszych algorytmów Google faworyzują witryny dostosowane do mobile i dosłownie wyrzucają do kosza te, które nie występują w wersji mobilnej. Dzięki tej technologii, Twoja strona wygląda dobrze i profesjonalnie reprezentuje Twoją Firmę w Internecie.

Dlaczego responsywne strony internetowe to konieczność?

Czy znasz niekończącą się stratę czasu związaną z przewijaniem strony internetowej od prawej do lewej, aby przeczytać jej zawartość na mniejszych ekranach? Dzięki responsywnym stronom zdecydowanie możesz pożegnać się z tym nieprzyjemnym uczuciem. Dlaczego tego potrzebujemy? Nie jest tajemnicą, że posiadanie strony internetowej na urządzenia mobilne jest koniecznością, a urządzenia takie jak smartfony, tablety, a nawet phablety wywierają ogromny wpływ na obecny rynek. Konsumenci oczekują, że odwiedzana strona będzie działać dobrze na różnych platformach.

Lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych.

Responsywne strony odnotowują wzrost konwersji, niższy współczynnik odrzuceń oraz są lepiej odbierane przez użytkowników, którzy chętniej je przeglądają. Responsywne witryny gwarantują również poprawę SEO. Google preferuje witryny z optymalizacją mobilną, których algorytmy w ostatnich latach coraz częściej uwzględnia. W rezultacie nawet jeśli Twojej witrynie w przeszłości udało się uzyskać dobre miejsce w rankingach, jeśli nie zastosujesz responsywnego projektowania, wkrótce może się to zmienić.

Zapamiętaj.

Prawidłowe zastosowanie technologii RWD, zwiększa Twoje szanse na pojawienie się wyżej w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu możesz docierać do większej ilości Klientów.

Twoja witryna może zostać ukarna banem

Nie spełniając założenia "mobile first", ryzykujesz zwiększenie współczynników odrzuceń na korzyść witryny Twojej konkurencji, która zapewnia lepsze wrażenia użytkownikowi. Nie trzeba więc dodawać, że jeśli chcesz konkurować na rynku cyfrowym, Twoja witryna musi być w stanie poprawnie wyświetlać się użytkownikom na wielu różnych urządzeniach i rozdzielczościach. 

Wzrost ruchu organicznego na stronie.

Szczególnie dla właścicieli małych firm, ruch organiczny jest bardzo ważny. Po otrzymaniu kary za to, że Twoja witryna nie jest responsywna, ryzykujesz również ogromne straty w ruchu organicznym. Aby uniknąć tego typu sytuacji, lepiej jak najszybciej wdrożyć odpowiednie zmiany na swojej stronie i dostosować ją do nowoczesnych standardów. Dzięki temu Twoja Firma ma szanse docierać do większego grona odbiorców, którzy mogą okazać się Twoimi przyszłymi Klientami. 

Czas na zmiany Przy budowie strony responsywnej niezbędne jest przetestowanie kompatybilności z różnymi typami urządzeń. Aby nie odciąć się od świata, który staje się coraz bardziej mobilny, upewnij się, że Twoja strona działa tak, jak oczekują tego od Ciebie twoi klienci.